Правильне харчування дітей

Правильне харчування дітей на здоров’я

 

Для дитячого віку характерні збільшення росту і ваги, а також значно змінилося кількість і розподіл жирової тканини. Все це вимагає зміни звичок, пов’язаних з їжею, — організм слід забезпечити енергією і поживними речовинами.

Дефіцит поживних речовин на цьому етапі максимального зростання може мати плачевні наслідки: невисокий зріст, низьку кісткову масу, пізній початок статевого дозрівання.

Головні поживні речовини в дитячому віці — це білки, залізо, кальцій, вітамін С і цинк. За психічним та соціальним причин діти заперечують сімейні традиції та звички, придбані в дитинстві. Вони самі готують собі їжу, частіше харчуються поза домом, нерідко режим їх харчування збивається, і воно стає незбалансованим. Яким повинне бути правильне і збалансоване харчування у дитячому віці, дізнайтеся у статті на тему «Здорове і правильне харчування дітей».

Рекомендації з харчування

Без заголовкаДуже важко дати стандартні рекомендації, які підходять відразу для всіх дітей, оскільки всі вони різні. Нижче пропонуються загальні поради, що сприяють здоровому способу життя.

 • Вуглеводи. Вони повинні складати 50% від добової кількості споживаних калорій.
 • Білки. Приблизно 15-20% від добової кількості калорій, в першу чергу мова йде про рослинних джерелах білка.
 • Жири. Повинні складати близько 30 — 35% від загального добового кількості калорій, до них повинні ставитися насичені, мононенасичені і поліненасичені жирні кислоти. Не забувайте, що при належному споживанні жирів організм отримує всі есенціальні амінокислоти, необхідні для вироблення різних метаболітів, і жиророзчинні вітаміни.
 • Мінеральні речовини. Організм потребує в першу чергу в кальції (1200 мг на добу), залозі (2 мг на добу для юнаків та 5 мг на добу для дівчат після встановлення менструального циклу) і цинку (12 мг на добу для юнаків і 15 мг на добу для дівчат ).
 • Вітаміни. Важливо задовольняти потреби дітей у вітамінах A, D, фолієвої кислоти, В12, В6, рибофлавін, ніацин і тіаміні. Основні джерела всіх цих вітамінів — фрукти і овочі.

Секрети правильного харчування для дітей

Продукти, корисні для опорно-рухової системи, багаті білками і утворюють 2 з 7 основних груп продуктів — молоко і молочні продукти, а також м’ясо, риба, яйця. Молоко та молочні продукти: 650-850 мл крім порції сиру (150-200 г) не рідше 1 разу на день. М’ясо або риба: порція вагою 150-200 г 1 раз на день. Яйця: раз на день, 4 рази на тиждень. Якщо яйця замінюють м’ясо або рибу, їх потрібно їсти 2 рази на день. Джерела енергії. До них відносяться злаки, борошно, борошняні вироби — хліб, макарони, випічка, рис, цукор. Всі вони багаті вуглеводами. У цю групу входить багато продуктів, що піддаються інтенсивної обробці (хліб, макарони, випічка тощо), виготовлених з білого борошна, звичайно пшеничного. Цукор і інші підсолоджувачі в цій групі не відносяться до основних і необхідним продуктам: це так звані порожні калорії. Важливо харчуватися не менше 2 разів на день, не переїдати, споживати цукор і вуглеводи (картопля, рис, макарони, хліб тощо), особливо на сніданок. До продуктів, що регулює роботу організму, відносяться джерела вітамінів і мінеральних речовин — в них багато клітковини, а також вода. Дуже важливо їсти фрукти і овочі — як сирі, так і зазнали тепловій обробці. Рекомендується з’їдати 1 порцію салату в день і приблизно 3-4 фрукта. Споживання води повинно бути достатнім, близько 2 л на добу, а споживання солодких напоїв — дуже помірним. Важливо пояснити дитині, наскільки шкідливі його організму спиртні напої.

Добове споживання продуктів різних груп, що рекомендується для дітей

 • 3-4 порції молока і молочних продуктів;
 • 2 порції м’яса, або риби, або яєць;
 • 6-8 порцій злаків і бобових;
 • 2-4 порції фруктів;
 • 3-5 порцій овочів;
 • Помірне споживання рослинних і тваринних жирів, цукру і солодощів. Тепер ми знаємо, яким має бути здорове і правильне харчування дітей.